ÖZYÜKSEL FEN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU AYRICALIKLARI

Öğrencilerimizin akademik ve sosyal alandaki başarılarını, seçkin öğretmen kadromuz ve "Öğrenci Koçumuz" eşliğinde arttırmak. Kendi geleceğini genç yaşta şekillendiren bireyler yetiştirirken velilerimize yardımcı olmak. Çorlu’nun İlk Okul Tabanlı Butik Dershanesi olan Özyüksel; yenilenen yüzüyle, *Özel Çorlu Özyüksel Fen Özel Öğretim Kursu ve *Özel Çorlu Özyüksel Kişisel Gelişim Kursu şubeleri ile öğrenci ve velilerini bekliyor.

Kurumlarımızda başarıya ulaşmak için tüm dersliklerimizde "Dizüstü Bilgisayar, Projeksiyon Cihazı, İnteraktif Oturma Düzeni ve Akıllı Tahta" destekli görsel ve işitsel anlatımlarla tam öğrenme hedeflenmiştir. Maksimum verim amacı ile tasarlanan interaktif oturma düzeni, öğrencilere bir tür amfi ortamı sağlamaktadır.

Seçkin öğretmen kadrosu, öğretmenliğin yanı sıra "Eğitim Koçluğu" nu da üstlenmektedir. Özel Çorlu Özyüksel’de her öğrenci eğitim olanaklarından "Eşit Şekilde" yararlandırılır. Her öğrenciye "Özel" olduğu hissettirilir. Etkin rehberlik hizmeti ile her düzeydeki öğrencinin beklentisi karşılanır, öğrencinin başlangıçtaki bilgi birikimi ne olursa olsun sonunda başarı yükseltilir.

Yapılan tarama sınavları neticesinde eksik tespit edilen konularda gruplamalar yapılarak ek çalışmalar uygulanır. Bunun yanında öğrencinin talebi doğrultusunda da birebir çalışmalar yapılmaktadır. Okul tabanlı butik eğitimin öncüsü olan kurumumuzda, öğrencilerimizin okuldaki sınavları öncesinde kurumumuzda uyguladığımız klasik yazılı değerlendirme sınavı ile öğrencimize bilgisini pekiştirme ve eksiğini görme fırsatı verilir.

Butik eğitimde öğrenci ile bütünleşme sağlanarak kitlesel eğitimden farklı olarak az sayıda öğrenci ile çalışılır. Öğrenci, ebeveyninden almak istemediği ders çalışma telkinlerini doğrudan "Öğrenci Koçu" ndan alır. Muhtemel 'öğrenci-ebeveyn' çatışmalarının önüne geçilir, böylece öğrenci hedefine hızlı ve sorunsuz ilerler.

Öğretmek ve öğrenmek için birçok yöntem vardır. Her öğrenci aynı yöntemle, aynı oranda öğrenemez. Her öğrencinin kendine özgü bir öğrenme metodu ve zekâ modeli vardır. Bizler öğrenciye ait o metodu ve modeli bulup öğrencinin en yüksek düzeyde öğrenmesini amaçlamaktayız. Çorlu’da Özel Öğretim ve Kişisel Gelişim Kursu konusunda öncü olan "Özel Çorlu Özyüksel" öğrencisi kurumumuz dışında öğrenim amaçlı hiçbir alternatif arayışına girmez. Öğrencinin YKS hazırlığına ve okul derslerine yönelik ihtiyaçları karşılanır. Az sayıda öğrenci ile "Çekirdek Aile Ortamı" oluşturulur.

Böylece sınıf içi iletişim en üst düzeye çıkarılarak verimli bir "Özel Ders Atmosferi" yakalanır. Okul tabanlı butik Kurslarımız öğrencinin ikinci evi gibi olup veli, öğrenci ve öğretmen arasında samimi, sıcak bir güven ortamı mevcuttur.